Як настроїти mesh wifi на netis

mesh wifi мережу можна побудувати з netis N2. Функція Easy Mesh доступна з версії прошивки v1.6.1668 та перетворить ваш wifi на інтелектуальну розподілену mesh wifi мережу високої продуктивності з підтримкою централізованого керування.

 

Встановіть netis mesh wifi мережу в три кроки:

Крок 1.  Включіть в налаштуваннях основного роутера режим контролера mesh wifi
Крок 2. В наступному роутері включіть режим агента mesh wifi мережі
Крок 3. Натисніть апаратну кнопку WPS на контролері та агенті, та утримуйте доки індикатор не почне блимати. Зачекайте доки індикатори перестануть блимати – це свідчить про те, що процес підключення завершено.

 

Відео з налаштування EasyMesh на роутерах netis

 

 

Максимальне число пристроїв – 6
На даний момент в єдину мережу mesh wifi можна об’єднати до 6 маршрутизаторів – 1 контролер і 5 агентів.

Підключення EasyMesh- пристроїв
EasyMesh-пристрої можуть підключатися і по кабелю, і по WiFi. Для отримання максимальної продуктивності і більш надійного
з’єднання рекомендується кабельне підключення (особливо при використанні моделей з підтримкою гігабітних швидкостей передачі).

Управління через Web- інтерфейс
Для налаштування, керування і моніторингу роботи мережі EasyMesh використовується традиційний для пристроїв інтерфейс.

 

Контролер: Агенти:
– Забезпечує централізоване налаштування агентів; – Розширюють покриття WiFi;
 – Забезпечує найоптимальніше підключення. – Збирають дані про якість зв’язку клієнтів.

 

EasyMesh-пристрої з’єднуються один з одним через транспортну мережу по кабелю Ethernet або по Wi-Fi в діапазоні 5 ГГц (Backhaul).

Мережа сама вирішує, коли і до якого вузлу підключити клієнта, щоб забезпечити кращу якість з’єднання, при цьому перепідключення на інший вузол відбувається непомітно для користувача.

Для організації Mesh мережі необхідно два або більше сумісних маршрутизатора: один з них підключається до Інтернету та виконує функції контролера, а інші розширюють зону покриття і виступають в ролі агентів.

Після установки і підключення всіх Easy Mesh-пристроїв контролер запитує інформацію про підключених агентів, їх технічні можливості та умови, в яких працює мережа.На підставі отриманих даних контролер аналізує топологію мережі і визначає, до якого вузлу підключити того або іншого агента, щоб забезпечити найкращу продуктивність.

Після цього агенти отримують від контролера базові / загальні налаштування Mesh мережі і застосовують їх. Тепер до мережі можна підключати звичайних Wi-Fi-клієнтів.

При переміщенні клієнтів в зоні покриття меш мережі агенти передають контролеру інформацію про рівень сигналу і якість зв’язку конкретного клієнта, а контролер аналізує дані і вирішує, чи потрібно перемикати цього клієнта на інший вузол.